PRAGODENT přivítá stomatologickou špičku znovu v PVA EXPO PRAHA


Vystavující firmy představí kompletní nabídku dentálního trhu pro stomatologické ordinace a laboratoře, softwarové vybavení, nástroje pro prevenci, hygienu a bezpečnost práce, farmaceutické výrobky a odborné publikace pro zubní lékaře. Nebude chybět řada novinek, které si určitě najdou své místo ve stomatologických ordinacích nebo laboratořích.

Podrobné informace o veletrhu pro odborné návštěvníky najdete na pragodent.eu.Odstartoval 11. ročník veletrhu FOR GASTRO & HOTEL!


Dnes byl zahájen mezinárodní veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL, který započal kontraktačními dny pro obchodníky a profesionály z oboru. Oblíbený veletrh letos představí výjimečné expozice českých i zahraničních vystavovatelů, odborné poradenství, nespočet technologických novinek a široké produktové portfolio. Těšit se můžete na nejvýznamnější firmy z oborů gastronomie, potravinářství i hotelnictví a chybět nebudou ani výtečné ochutnávky!

 

Pro odborníky je otevřeno: 7.–9. 10., 10.00–18.00; široká veřejnost může veletrh navštívit v sobotu 9. 10., 10.00–18.00.

 

Veletrh najdete v Hale 4, tak si to nenechte ujít! Vstupenky zakoupíte ZDE.Bruslírna 9. 10. 2021


Kdy: 9. 10. 2021 od 16 do 18 h
Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany, HALA 7 - VSTUP E

 

Přijďte si vyzkoušet zimní Bruslírnu - první hala takovéto velikosti pro in-line bruslení i během zimy. Veřejné bruslení i in-line kurzy budou probíhat celou zimu. Přijďte se podívat a zabruslit si na slavnostní otevření už 9. 10. od 16:00 h

 

Registrace na akci je zdarma na https://dobrusli.cz/bruslirna/.Značka OPI představí na veletrhu veganské laky na nehty


Značka OPI letos slaví 40 let na světovém trhu nehtové kosmetiky. Více než 200 populárních odstínů pomohlo této značce dostat se až na vrchol. OPI si totiž zamilovaly miliony fanoušků. A my jsme moc rádi, že legendární značka OPI nebude chybět na našem tradičním veletrhu FOR BEAUTY. 

Těšit se můžete na jejich ikonické, dlouhodržící laky na nehty. Dále na profesionální, o ruce i nohy dokonale pečující, řadu ProSpa.

A přímo na veletrhu si budete moci zakoupit také jejich horkou novinku a to první OPI laky na nehty přírodního původu! Veganské složení a obal vyrobený z recyklovaných materiálů nezatíží životní prostředí, ale vy se i tak můžete těšit vysoké pigmentaci až 7 dní.

A slevy? Tak ty taky budou! Být u nás, se prostě vyplatí.

www.opishop.czVeletrh FOR GASTRO & HOTEL a jeho vystavovatelé Vás zvou…


Letošní ročník veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2021  nabídne profesionálům i milovníkům gastronomie vše důležité, co k tomuto oboru patří, včetně novinek, premiérových vystavovatelů i zahraničních firem. I přes náročnou situaci ve společnosti naleznete v nové výstavní hale 4 mnoho oblíbených profesionálních expozic, připravených uzavírat kontrakty a diskutovat o novinkách a trendech. V sektorech A a B budou zastoupeny obory gastro technologií a také vybavení pro hotely a restaurace.  Technologie představí významné firmy jako AT FORNAX,  BLAŽEK GASTRO, CESK,  IMESO,  TeS Chotěboř a mnoho dalších.  Inspiraci, jak moderně i luxusně vybavit hotel či restauraci Vám přinesou věhlasné společnosti  G. BENEDIKT  s hotelovým porcelánem z Karlových Varů  nebo VEBA Broumov se svými světoznámými  bytovými tkaninami. Kompletní  nabídku hotelového nábytku naleznete na stánku DUBLINO.  Sektor C bude zaměřen na oblast  POTRAVINÁŘSTVÍ. Naleznete zde klasické potraviny i delikatesy včetně  ochutnávek. Tomuto sektoru bude dozajista vévodit velký výstavní stánek  Státního zemědělského intervenčního fondu, sdružujícího 12 firem s českými potravinami pod národní značkou kvality KLASA. Německá firma HOBART je současně i novým vystavovatelem z Německa, nabízející kvalitní kuchyňské vybavení. Příjemnou tečkou se pro mnohé určitě stane tradiční chuť slunného Řecka, které bude zastoupeno firmami GREEN LIFE  a  REFRESH. Přijďte nás navštívit, diskutovat, ochutnat  a objednat.  Těšíme se s Vámi.PROFESIA DAYS PRAHA 2021


Kdy: 6. 10. – 7. 10. 2021
Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha – Letňany
Informace o akci: www.profesiadays.cz

 

FB událost: www.facebook.com/events/355928759511888/
Organizátor: Profesia CZ, spol. s r.o.

 

Nenechte si ujít již 10. ročník největšího veletrhu práce v ČR Profesia days Praha 2021. Akce je určena studentům, absolventům, nezaměstnaným, ale i zaměstnaným, kteří zvažují změnu nebo hledají nové příležitosti. Kromě nabídek práce bude připravený i pestrý doprovodný program: vzdělávací přednášky, profesionální koučink s odborníky, poradenství, testování zvládání stresu a vyhoření, konzultace životopisů nebo testování jazykových a IT znalostí. V průběhu akce vystoupí řada zajímavých řečníků, kteří se podělí o své životní příběhy plné inspirace. Vstup na Profesia days je zdarma, stačí se zaregistrovat na registrace.profesiadays.cz, kde najdete i seznam vystavovatelů a program.

 Soutěž TOP EXPO na veletrhu FOR INTERIOR


Při soutěže TOP EXPO byly vyhlášeny nejpůsobivější expozice, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem. Hodnoceny byly všechny expozice veletrhů v kategoriích do 60 m2 a nad 60 m2.


FOR INTERIOR TOP EXPO – kategorie do 60 mzískaly expozice:

LUSITO - DECO LOCO - Hala 4 - číslo stánku 4A13 


FOR INTERIOR TOP EXPO – kategorie nad 60 mzískaly expozice:

JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o. - Hala 5 - číslo stánku č. 5B5Veletrh FOR ARCH udělil ocenění GRAND PRIX a TOP EXPO za nejpoutavější produkty a expozice


Na veletrhu FOR ARCH jsou tradičně prezentovány nejmodernější technologie a řešení, z nichž ty nejlepší hodnotí první den veletrhu na stáncích vystavovatelů v rámci soutěže GRAND PRIX odborná porota. Exponáty přihlášené do soutěže se posuzují z hlediska technických parametrů, progresivní technologie, netradičního nápadu, mimořádné kvality za přijatelnou cenu, materiálu, ekologie, energetické úspornosti i možnosti uplatnění na trhu.

Členy odborné poroty se při 32. ročníku veletrhu FOR ARCH stali prof. Ing. Karel Kabele, CSc. ze stavební fakulty ČVUT v Praze, který byl zároveň předsedou poroty, Ing. Ladislav Brett za Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, nezávislí odborníci Ing. Vladimír Galád a Ing. Zdeněk Lyčka a Ing. Pavel Košnar z Asociace bazénů a saun České republiky – ABAS ČR.

Ceny GRAND PRIX získaly následující firmy:

 • OZONTECH, s.r.o. za Generátor ozonu ANNIHILATOR MINI 6000 s čidlem


   
 • VELUX Česká republika s.r.o. za VELUX Instalační set DUO


   
 • COMINFO, a.s. za EasyGate Superb


   
 • ACOND a.s. za Acond PRO-R


Čestné uznání získaly firmy:

 • Slavona, s.r.o. za Okno Progression, verze GRP


   
 • Wienerberger s.r.o. za Wienerberger konfigurátor domu


V případě soutěže TOP EXPO byly vyhlášeny nejpůsobivější expozice, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem. Hodnoceny byly všechny expozice veletrhů v kategoriích do 60 m2 a nad 60 m2.

FOR ARCH TOP EXPO – kategorie do 60 mzískaly expozice:

 • COMINFO, a.s. - Hala 4 - číslo stánku 4C13


   
 • Xella CZ, s.r.o. - Hala 2 - číslo stánku 2A13


FOR ARCH TOP EXPO – kategorie nad 60 mzískaly expozice:

 • VELUX Česká republika s.r.o. - Hala 3 - číslo stánku 3A8


   
 • FENIX Trading, s.r.o. - Hala 4 - číslo stánku 4C17


FOR INTERIOR TOP EXPO – kategorie do 60 mzískaly expozice:

 • LUSITO - DECO LOCO - Hala 4 - číslo stánku 4A13 


FOR INTERIOR TOP EXPO – kategorie nad 60 mzískaly expozice:

 • JELÍNEK - výroba nábytku s.r.o. - Hala 5 - číslo stánku č. 5B5


   


Největší veletržní událost českého stavebnictví je tady!


Nomenklatura veletrhu FOR ARCH letos opět pojímá obory stavebních prvků a materiálů, elektrotechniky a zabezpečení, bazénů, wellness & spa či vytápění a dřevostaveb. Souběh s veletrhem FOR INTERIOR zase přinese široké portfolio nábytku, interiérového vybavení či bytových doplňků a další!

 

Co kde najdete?

Obor stavebních prvků a materiálů se soustředí v Halách 2 a 3. Zájemci o produkty z oblastí osvětlení, chytré domácnosti, zabezpečení nebo větrání najdou toto portfolio v Hale 4. Oboru vytápění – krbům a kamnům – letos patří Hala 7 a část Haly 4. Bazény, wellness & spa se nachází v Hale 2, a jeho sousedícím oborem v Hale 2D jsou expozice s tematikou zahrad. Dřevostavby se představí v Hale 6. Obor nábytku, interiérů a bytového designu v rámci veletrhu FOR INTERIOR představí portfolio produktů a služeb tohoto odvětví v Hale 5 a v části Haly 4.

Mimo výjimečné nabídky stánků se můžete v průběhu veletrhu těšit na bohatý doprovodný program, zajímavé přednášky od odborníků, edukativní workshopy, užitečná poradenská centra či soutěže o fantastické ceny. Soutěží se třeba s TVbydleni.cz o koupelnu v hodnotě 50 000 Kč! Tak si to nenechte ujít: vstupenky ZDE.

Více o doprovodném programu veletrhu FOR ARCH ZDE a veletrhu FOR INTERIOR ZDE.Výjimečný souběh veletrhů FOR ARCH a FOR INTERIOR slavnostně zahájen!


Oficiální zahájení unikátního souběhu 32. ročníku největšího stavebního veletrhu FOR ARCH a 15. ročníku veletrhu nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR je úspěšně za námi! Ode dneška do soboty se můžete těšit na rozmanitou nabídku stánků vystavovatelů, kterou letos najdete v šesti výstavních halách! Čeká vás bohatý doprovodný program, bezplatné služby poradenských center, zajímavé soutěže o skvělé ceny a mnoho dalšího. Tak si to nenechte ujít!  Vstupenky ZDE.

 

OTEVÍRACÍ DOBA: 21.–24. 9.: 10.00–18.00 h, 25. 9.: 10.00–17.00 h

Pro aktuality, novinky a zajímavosti sledujte náš Facebook: @PVA EXPO PRAHA a také profily veletrhů @FOR ARCH a @FOR INTERIOR.Videopozvánka na souběh veletrhů FOR INTERIOR a FOR ARCH
16. Fórum celiaků – GLUTEN FREE PRAGUE EXPO 2021


11. září 2021 PVA EXPO PRAHA, hala č. 6 od 10 do 15 hodin

Pacientská organizace Společnost pro bezlepkovou dietu pořádá tradiční akci 16. Fórum celiaků, které je určeno zejména lidem, jejichž údělem je celoživotní vyloučení lepku z potravy. Pro návštěvníky je připraven odborný program „Celiakie nejen zdravotní problém“, týkající se všech aspektů života s bezlepkovou dietou.

Součástí akce je prodejní výstava bezlepkových potravin Gluten Free Prague Expo 2021.

Všichni jsou srdečně zváni, vstup na akci zdarma.

 

Podrobné informace (program, pozvánka, seznam vystavovatelů) na www.celiak.cz.Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě 10. 9. - 11. 9. 2021


Jiřinu Bohdalovou na sběratelské bankovce a bezplatné oceňování sbírek najdou návštěvníci na letošním veletrhu Sběratel

 

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě proběhne na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech od 10. do 11. září. Do Prahy se chystá na 200 vystavovatelů z celé Evropy a k vidění bude mimo jiné známá československá „zelená stokoruna“ s pořadovým číslem 0001.

 

Vystavovatelé přivezou do Prahy mince, medaile, bankovky, poštovní známky, pohlednice, minerály, drahé kameny a další sběratelský materiál. Poprvé na veletrhu se dostane do prodeje 0 euro suvenýrová bankovka, jejíž motiv oslavuje letošní kulaté narozeniny herečky Jiřiny Bohdalové.

 

Nebude chybět oceňování sbírek a nově můžete přinést také obrazy

 

K dispozici budou na Sběrateli opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na veletrhu nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo Klub sběratelů autogramů. Letos bude nově oceňovat aukční síň Obrazy v aukci také výtvarná díla.

 

Na své si přijdou také sběratelé gramofonových desek, minerálů a drahých kamenů

 

Ve stejné hale jako veletrh Sběratel se uskuteční také veletrh Minerály drahé kameny a v sobotu 11. září se v sousední hale sejdou sběratelé vinylových desek na akcích Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market.

 

Kompletní program veletrhu najdete na https://www.sberatel.info/veletrh-sberatel/ .

 

Členové Klanu sběratelů mají vstup na veletrh zdarma a navíc dostanou ke vstupence sběratelský kalendářík. Do Klanu sběratelů se je možné bezplatně registrovat zde -  https://www.sberatel.info/registrace-do-klanu-sberatelu/.

 Na veletrhu FOR DECOR & HOME zažijete atmosféru Vánoc už dnes


Právě dnes začala největší přehlídka vánočních dekorací pro obchodníky v Česku. Na veletrhu FOR DECOR & HOME se prezentují přední importéři a výrobci dekorací – DECORIUM, EDWILAN, KLIA, AUTRONIC, MOREX, DAKLS a další. Nechybí ani tradiční svíčky – MANUFAKTURA VALA, BELLE CANDELS, JANA PALLE či sušené květy od firmy FLOR SERVICE TRADE. Najdete tu také české vánoční ozdoby a dárkové zboží firem NEKUPTO, MIRIS TRADE či FLOWERGIFT. Na veletrhu se letos poprvé představují firmy INDECOR, PARTYZON, SMELL OF LIFE či SILKLAND EUROPA. KLIRA BOHEMIA, která zastupuje Bedding House BV, holandský rodinný podnik, představuje novinky značky Pip Studio. Jeho produkci povlečení, koupelnového programu, porcelánu a domácích dekorací.Nová zelená úsporám i kotlíkové dotace jsou zpět!


Dotační programy Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace vstupují do nové fáze. Víte, na co, jak a kdy můžete žádat o podporu? Nejen to se dozvíte na FOR ARCHu v hale 2 na stánku Státního fondu životního prostředí ČR, který pro vás navíc připravil dvě přednášky v rámci doprovodného programu.

Stavíte nebo rekonstruujte? Řekněte si o dotaci až 50 %

Další etapa programu Nová zelená úsporám startuje v říjnu. Vedle výhodných dotací přinese i řadu novinek a do roku 2030 rozdělí minimálně 39 miliard korun. Příspěvky pro majitele rodinných a bytových domů se rozrostly a cesta k nim je jednodušší.

 

Spořte s Novou zelenou úsporám

Nová zelená úsporám je dostupná téměř pro každého. Majitelům rodinných a bytových domů šetří jak budoucí výdaje za energii a pitnou vodu, tak i náklady na vstupní investici. Úsporná opatření navíc zhodnotí nemovitost i s výhledem do budoucna, protože požadavky na energetické a ekologické parametry budov budou stále více ovlivňovat jejich cenu.

Mezi nejzásadnější novinky Nové zelené úsporám patří podpora bytových domů po celém Česku a její zvýšení na 50 %, navýšení jednotkových dotací a sloučení s Dešťovkou, dotačním programem na zachytávání dešťové vody. Nově lze získat dotaci i na výměnu neekologického kotle a dobíjecí stanici pro osobní auta.

 

Kombinovat se vyplatí

Čím více opatření žadatel zkombinuje, tím vyšší bonus ke standardní dotaci získá. Tak by se dalo stručně shrnout pravidlo pro sčítání bonusů. Majitelé rodinných domů za každou kombinaci získají 10 000 korun a za kombinaci s výměnou starého kotle 20 000 korun. U bytových domů lze za kombinaci dostat dokonce 20 000 korun. Bonusy se mohou sčítat, a tak u rodinných domů žadatelé ušetří až 90 000 korun a u bytových domů až 120 000 korun.

Je to lehčí, než si myslíte

Žádost o dotaci je možné podat před, v průběhu i po realizaci stavby, rekonstrukce nebo koupě, a to on-line přes portál Nová zelená úsporám. Elektronicky bude probíhat i následná komunikace se Státním fondem životního prostředí ČR. Díky tomu žadatelé vše vyřídí bez zbytečného papírování z pohodlí domova. Na webu bude k dispozici i seznam kontaktů na odborníky a dodavatele, kteří zájemcům pomohou s rekonstrukcí a stavbou podle podmínek programu.

 

Topíte starým kotlem? Využijte kotlíkové dotace

Víte, že bude od 1. září 2022 zakázáno topit starým kotlem na pevná paliva? Nyní, i když nemáte dostatek financí, máte poslední šanci na jeho výměnu za ekologické vytápění. Řekněte si o kotlíkovou dotaci a získáte zpět až 95 % výdajů! Příjem žádostí startuje přes krajské úřady na začátku příštího roku.

 

Program na výměnu neekologických kotlů, tzv. kotlíkové dotace, vstupuje do nové fáze. Od 1. září 2022 bude podle zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 povoleno používat kotle pouze 3. a vyšší emisní třídy podle ČSN EN 303-5. Provoz zastaralých kotlů bude zakázán a bude nutné je vyměnit za nové ekologické zdroje vytápění.

 

Máte nižší příjem? Nevadí

Pro ty, kteří nebudou mít na výměnu kotle dostatek financí z důvodu nižších příjmů, Ministerstvo životního prostředí připravilo podporu z fondů Evropské unie ve výši 5,5 mld. Kč. Ostatní domácnosti mohou na pořízení nových kotlů využít dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Kotlíkovou dotaci pro domácnosti s nižším příjmem mohou využít ti, u nichž výše pruůměrného ročního čistého příjmu na člena domácnosti v roce 2020 nepřesáhla 17 900 Kč, tj. 14 242 Kč na osobu a měsíc. Příjmy členů domácnosti jsou průměrovány a u dětí a studentů do 26 let se příjem počítá jako nulový. Osoby se starobním nebo invalidním důchodem 3. stupně mají na dotaci nárok automaticky.

 

Dotace pokryje až 95 % nákladů

Dotaci můžete využít na výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy za kotel na biomasu tepelné čerpadlo a plynový kondenzační kotel. Podpora bude poskytována ve výši 95 %, a to i předem zálohově. Maximální výše dotace na plynový kondenzační kotel je 100 000 Kč, na kotel na biomasu s ruční nebo samočinnou dodávkou paliva a na tepelné čerpadlo 130 000 Kč.

 

Poslední šance

S ohledem na kapacity topenářů a dodavatelů kotlů stanovilo Ministerstvo životního prostředí speciální opatření pro vlastníky nemovitostí, kteří mají zájem o výměnu kotle. Kdo nestihne výměnu zrealizovat, ale požádá o dotaci do 1. září příštího roku, nebude v případě kontroly finančně sankcionován. Výměnu však bude muset provést do data, které určí úřad. To bývá zpravidla jeden rok.

 

Kontaktujte svůj krajský úřad

Příjem žádostí bude probíhat od začátku roku 2022 přes krajské úřady, které vám poskytnou i odborné poradenství. Budete mít k dispozici seznam výrobků a technologií, ze kterého můžete vybírat nový zdroj tepla na vytápění. Seznam není povinný. Pokud ale zvolíte jiný zdroj, musíte k žádosti předložit dokumenty jako třeba certifikát nebo technický list o stanovených parametrech, které prokáží, že splňují podmínky programu.

 

Chcete vědět více?

www.novazelenausporam.cz

www.kotlikydotace.cz

info@sfzp.cz, zelená linka 800 260 500

 

 

       

 AUTOSHOW předvedla atraktivní doprovodný program


Letošní automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA představila nejen řadu značek vozů, včetně prémiových, ale fanouškům motorismu nabídla skutečně atraktivní program na venkovní ploše. Diváci si tak vychutnali exhibice na driftovací dráze, Drift Taxi pro veřejnost nebo soutěže o ceny v rámci Escape6 Meet. Vrcholem byla premiérová sobotní večerní show s Katana Drift Battle a koncertem rappera Indyho a DJ Lucky boy. Neděle byla ve znamení srazu Porsche a sportovních vozů. Těší nás, že i přes složité přípravy způsobené doznívající pandemií, AUTOHOW PRAHA úspěšně zabavila automobilové odborníky i rodiny s dětmi a během tří dnů ji navštívilo 9859 lidí.Testovací akce Moje kolo 29. 8. 2021


Srdečně zveme všechny fanoušky cyklistiky ???? na testovací akci Mojekolo tuto neděli. Přijďte se podívat a zdarma vyzkoušet nejnovější kousky ze světa cyklistiky ????

⌚ 29. 8. 2021 10:00 - 18:00

???? Parkoviště u PVA EXPO PRAHA - Letňany

https://www.facebook.com/events/349931896715098/PRAVIDLA PRO VSTUP NA VELETRH
Sanační práce po požáru letňanského výstaviště začaly, program běží dál


Likvidace následků požáru Haly 1 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA byly zahájeny a letní program v areálu běží dál podle plánu. Srpnové události v Letňanech potěší jak milovníky hudby, kteří si mohou vybrat ze série minifestivalů v rámci PRAGUE KEMP LETŇANY, tak i automobilové fanoušky. Již ve dnech 27. až 29. srpna se silné motory nejnovějších modelů světových značek rozduní v rámci AUTOSHOW PRAHA a kromě skvělé podívané si mohou návštěvníci vybrat i zajímavosti z bohatého programu. Letnímu plánu akcí přejí také nejnovější úpravy protiepidemických opatření Vlády ČR, které nově zmírňují požadavky pro pořádání hromadných akcí i veletrhů. Nově je možné využít až 75 procent kapacity prostor, přičemž na každého účastníka musí připadat plocha 10 čtverečních metrů. Provozovatel výstaviště bude však i nadále přísně dbát na maximální bezpečí a pohodlí pro vystavovatele i návštěvníky všech plánovaných událostí v areálu.Halu 1 zničil požár: Letní program proběhne s drobnými změnami


Během pátečních brzkých ranních hodin se podařilo pražským hasičům oheň v PVA EXPO PRAHA zlikvidovat a ochránit sousední objekty zasažené Haly 1, která má rozlohu 9840 m2. Kromě tohoto objektu tak nevznikly v areálu žádné další škody.

 

„Požárně-bezpečnostní systémy na výstavišti zafungovaly perfektně a následný rychlý a profesionální zásah hasičů minimalizoval škody požáru, který se naštěstí nedotkl lidského zdraví. Ostatní z hal letňanského výstaviště jsou zcela nedotčeny, plně funkční a připraveny pro konání plánovaných akcí. Odhadovaná škoda se pohybuje u částky 150 až 200 milionů korun,“ řekl generální ředitel společnosti ABF Tomáš Kotrč. Vyhořelá hala bude muset projít rozsáhlou rekonstrukcí.

 

Vzhledem k lokalizaci požáru nebude výrazně narušen sestavený letní program. Vstupenky na dvě muzikálová představení Hudebního divadla Karlín s názvem Sestra v akci plánovaná na pátek 2. a sobotu 3. července v rámci kulturního léta PRAGUE KEMP LETŇANY budou moci návštěvníci využít v jiných termínech nebo zažádat o vrácení plné částky, pokud jim nebude žádný další termín vyhovovat. Od následujícího týdne poběží programová skladba koncertní a muzikálové scény podle již stanovených termínů. Více na www.praguekemp.cz.

 

Také podzimního veletržního programu chystaného na letňanském výstavišti se tato událost nedotkne a veletrhy se uskuteční v původních termínech i v původním rozsahu. Výstaviště PVA EXPO PRAHA disponuje dostatkem jiných kapacit o rozloze zhruba 30 tisíc čtverečních metrů.Vzdělávání sportovních trenérů s pomocí virtuálního studia!


Ve virtuálním studiu v PVA EXPO PRAHA proběhlo natáčení studijních materiálů a přednášek lektorů v režii České trenérské akademie ČOV.

Programy jsou určeny pro trenéry sportovních her - společný základ sportovního tréninku pro sportovní hry, licence B.

Mezi lektory jsou významní sportovci a trenéři jako například Michal Barda, Michal Ježdík, Martin Kafka, Zdeněk Haník a další.

 

Díky tomuto postupu se ani v dnešní době vzdělávání trenérů nezastaví.

 

Využijte možností virtuálního studia a kontaktujte Pavlínu Kontrovou, M: 739 003 130, E: kontrova@abf.czVeletrhy se chystají. Dobré zprávy pro vystavovatele i návštěvníky


Výstavy a veletrhy zažily zcela mimořádný rok, kdy byly mezi prvními zcela uzavřeny a platila pro ně nejpřísnější pravidla, když došlo na krátké a částečné uvolnění. Současné oslabování epidemie koronaviru v Česku s sebou v posledních týdnech přineslo také zprávy o postupném otevírání segmentů ekonomiky, sportu nebo společenského života. A první dobré zprávy se týkají už také veletržnictví. 

 

Dneškem končí plošný zákaz konání veletrhů a v platnost vstupují první regulace, za kterých je možné výstavy a veletrhy pořádat. Zatím se jedná o omezení přítomnosti jednoho návštěvníka na 15 m2 vnitřní plochy, ale i to je dobrý signál a vzpruha pro všechny, kdo se na přípravě letošních akcí podílejí. "Veletrhy se připravují dlouhé měsíce dopředu," říká výkonný ředitel ABF Martin František Přívětivý a dodává: "Výstavy letos odstartuje automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA 27. srpna. Věříme, že tou dobou bude situace kolem koronaviru ještě výrazně lepší než dnes a že znovu přivítáme spokojené návštěvníky v bezpečném prostředí výstaviště PVA EXPO PRAHA." Podobně optimistické jsou také firmy, které v Letňanech tradičně vystavují. Veletrh jako klíčové místo pro setkávání, navazování kontaktů a rozjednávání obchodů chybí většině z nich.

 

Na září pro vás chystáme veletrh dekorací a dárků FOR DECOR & HOME, stavební veletrh FOR ARCH, nebo veletrh nábytku a bytového designu FOR INTERIOR. Celý kalendář veletržních akcí na letňanském výstavišti můžete sledovat zde.

 

A na závěr ještě jedna kulturní pozvánka na léto, kdy výstaviště PVA EXPO PRAHA bude znovu hostit sérii koncertů PRAGUE KEMP LETŇANY a premiérově také muzikálová představení Hudebního divadla Karlín pod širým nebem. Aby vám čekání rychleji uběhlo, máme pro vás videoklip z dílny @vaclavnoidbartaofficial a ParanoidStudio. Těšíme se na vás!NOVÁ VIRTUÁLNÍ STUDIA V LETŇANECH!


 

GREEN SCREEN STUDIO – jedno z největších studií v Praze!

 

LED SCREEN STUDIO – obrazovka 11 x 3,5 m s možností přístavby

 

Naše nová virtuální studia s moderními AV technologiemi vám nabízí skvělé zázemí pro vaše online aktivity. Z čeho můžete vybírat?

 

 

GREEN SCREEN STUDIO

Velkorysý a unikátní prostor v Praze! Jedno z největších green studií o rozměrech 9 x 6 m.

Tato plocha umožňuje nejen větší počet řečníků na place, možnosti pohodlného zajištění COVID – 19 opatření, ale samotným aktérům zajistí dostatečný komfort v pohybu. Studio se nachází ve velkém a akusticky dobře řešeném Kongresovém sále, který je navíc vybaven velmi kvalitním osvětlením. Ve studiu je možné odbavit jak online konferenci, tak připravit předtočený záznam. Součástí studia je technika, která Vám umožní odbavit Vaše akce bez dalších investicí.

 

         

LED SCREEN STUDIO

Velké studio s LED obrazovkou o rozměrech 11 x 3,5 m a možností další přístavby.

Studio je velmi dobře akusticky řešené a nabízí komfortní zázemí a dostatek prostoru pro kompletní štáb a produkci Vaší akce. LED studio je vybaveno kvalitním osvětlením včetně barevného nebo spotového svícení, což je velmi unikátní oproti jiným lokalitám. Ve studiu je možné odbavit jak online konferenci, tak připravit předtočený záznam. Součástí studia je technika, která Vám umožní odbavit Vaše akce bez dalších investicí.

 

 

Cenové balíčky pronájmů a více informací zde.

 

 

Fotogalerie virtuálních studií zde.

 

 

PRONÁJEM VIRTUÁLNÍCH STUDIÍ:

Pavlína Kontrová

obchodní manažerka

M: +420 739 003 130

kontrova@abf.cz

 

 Veletržní kalendář v Letňanech: Přehled nových termínů konání oblíbených akcí


Populární jarní veletrhy, které se každoročně konají na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech, se české veřejnosti představí v nových termínech. Vzhledem k vývoji koronavirové pandemie v ČR se návštěvníci s nejnovějšími produkty a trendy napříč obory setkají v podzimních dnech. Jaké změny nás čekají?

 

Tradiční veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD a REGION WORLD se přesouvají do termínu 1. až 3. října 2021. V tomto termínu přivítá svoje fanoušky také nejvýznamnější cyklistický veletrh ve střední Evropě, tentokrát s rozšířenou nomenklaturou a pod názvem FOR BIKES & SPORT.

 

Vybrané říjnové dny budou patřit také známému svátku HoReCa profesionálů a gurmánů na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL. Spolu s ním se uskuteční také tradiční setkání lídrů českého pohostinství - KONGRES FOR GASTRO & HOTEL. Tato odborná akce se bude konat 7. října v Kongresovém sále výstaviště. Veletrh kosmetiky, kadeřnictví a nehtového designu FOR BEAUTY proběhne v halách PVA EXPO PRAHA ve dnech 8. a 9. října.

 

Netradičně na podzim se v Letňanech setkají také rybáři, kdy se z jara do termínu 21. až 24. října přesouvá rybářský veletrh FOR FISHING. Ve stejném termínu bude možné navštívit i veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS. Na novinky a trendy ze světa karavanů se návštěvníci mohou přijít podívat na letňanské výstaviště v listopadových dnech, a to od 26. do 28. 11. 2021, kdy se bude konat veletrh FOR CARAVAN. Celý aktuální kalendář veletržních a kulturních akcí ABF 2021 najdete zde.Armáda balí polní nemocnici


Od pondělí 1. února 2021 Armáda ČR postupně ruší záložní polní nemocnici na výstavišti v Letňanech.V pondělí došlo k vytřídění lůžkovin náležících Správě státních hmotných rezerv (SSHR) a jejich přepravě do prádelny. Současně armáda začala balit zdravotnický materiál, nábytek, přístrojové vybavení, odborná kontejnerová pracoviště a prvky logistické podpory. Od 4. února firma Linet zahájí odsun vydezinfikovaných, demontovaných a sbalených lůžek. Po kompletaci doplňkového materiálu z čistírny armáda zahájí jeho přepravu do skladů SSHR ve Štítině na Opavsku. Záložní nemocnice bude kompletně zrušena do 19. února 2021.

Autor fotografie: Armáda ČRVeletrhy FOR PETS, FOR FISHING a e-SALON se představí v nových termínech


Původně plánované jarní termíny konání veletrhů FOR PETS, FOR FISHING a e-SALON se vzhledem k aktuálnímu vývoji koronavirové epidemie v České republice mění. O své oblíbené akce ale letos návštěvníci nepřijdou. Veletrhy představí novinky a trendy svých oborů na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA v nových podzimních termínech.

 

Vyhlášená akce pro milovníky a chovatele zvířat, veletrh FOR PETS, se z původního březnového termínu přesouvá na dny 21. až 24. října 2021. Jako tradičně uvede produkty nejvýznamnějších firem zaměřených na chovatelské potřeby, krmiva a vše, co majitelé a jejich mazlíčci potřebují.

 

Ve stejném termínu, tedy od 21. do 24. října 2021 se v prostorách letňanského výstaviště uskuteční také největší rybářský veletrh FOR FISHING. Milovníci tohoto odvětví se tak seznámí s novinkami pro následující sezónu i s kvalitními produkty vyhlášených značek nebo se dozví vše potřebné o jednotlivých rybolovných technikách.

 

Veletrh čisté mobility e-SALON své návštěvníky tradičně vítal v listopadových dnech. Stejně tomu bude i v roce 2021, kdy se to nejlepší ze světa elektromobilů, nabíjecí infrastruktury, autonomní mobility či alternativních pohonů představí veřejnosti ve dnech 11. až 14. listopadu.FOR BIKES se posouvá na konec dubna


Dvanáctý ročník veletrhu FOR BIKES se bude konat v náhradním termínu 30. 4.–2. 5. 2021. Důvodem posunu je aktuální vývoj koronavirové epidemie a s ní související opatření v celém Česku.

Těšíme se na všechny vystavovatele, návštěvníky a fanoušky kol a elektrokol na největším svátku cyklistiky, kde najdete kompletní portfolio cyklistických značek na tuzemském trhu, tisícovky kol a doplňků. Připravujeme také doprovodný program pro profesionály i laické milovníky tohoto sportu.PRONÁJEM HAL V AREÁLU PVA EXPO PRAHA LETŇANY


Hledáte pronájem haly, skladového prostoru nebo filmového ateliéru na Praze 9?

Výborná dopravní dostupnost, přístup 24 h denně, univerzální využitelnost, lze pronajmout i krátkodobě. Vybereme s vámi vhodný prostor a připravíme vám individuální cenovou nabídku.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte obchodní manažerku Pavlínu Kontrovou:

 

M: 739 003 130

E: kontrova@abf.czVeletrh Gaudeamus Praha bude mít v roce 2021 on-line alternativu, v tradiční podobě opět v roce 2022


Tisková zpráva vydaná organizátorem veletrhů Gaudeamus, společností MP–Soft, a.s.

Veletrh Gaudeamus Praha 2021 se v tradiční podobě neuskuteční

 

Veletrh Gaudeamus v Praze je se svou návštěvností,přesahující 13000 studentů a 300 pedagogů během tří dnů,druhou největší akcí tohoto typu v České republice.V návštěvnosti jej překonává pouze veletrh Gaudeamus Brno svíce než 30000 návštěvníky. Celkem veletrhy Gaudeamus v České republice každý rok navštíví až 65 % studentů maturitních ročníků. Takto vysoký zájem návštěvníků dokazuje zásadní význam veletrhu v komunikaci mezi vysokými školami a jejich budoucími studenty.Tento rozsah veletrhu neumožňuje jeho uspořádání a splnění podmínek daných aktuálně platným protiepidemickým systémem„PES“.Veletrh není možné uspořádat ani v nejnižším stupni protiepidemického systému.V nejnižším stupni 1 je na veletrzích ve vnitřních prostorách povolena účast maximálně 100 osob v jeden okamžik. Výstaviště PVA Expo Praha, kde se veletrh Gaudeamus pravidelně koná, ve svých prostorách navíc hostí záložní nemocnici, která podle platné nájemní smlouvy v prostorách výstaviště setrvá minimálně do konce února 2021.Ztěchtodůvodu bylo učiněno rozhodnutí Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha v roce 2021v tradičním formátu nepořádat.

 

Připravena je on-line alternativa veletrhu

 

Jako alternativa je pro studenty připravena jarní série Gaudeamus on-line přednáškových dní s univerzitami, fakultami, vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi z ČR, SR i zahraničí. První přednáškový den odstartuje 19. ledna 2021 a přednášková série poběží až do uzavření přijímání přihlášek na vysoké školy v dubnu 2021.Cílem přednáškových dní bude poskytnout studentům co nejvíce aktuálních informací o nabídce studia po maturitě, motivovat je ke správnému rozhodnutí při volbě vysoké školy nebo dalšího studia. Přednáškové dny budou vysílány živě na Facebook a Youtube„Gaudeamus – veletrh vzdělání“ a záznamy přednášky budou k dispozici ke shlédnutí do konce června 2021.

 

O veletrzích Gaudeamus

 

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus je již 27 let stěžejní akcí pro sektor pomaturitního vzdělávání v regionu střední Evropy.Na veletrhu se pravidelně setkávají zástupci vzdělávacích institucí (renomované univerzity, vysoké školy,jazykové školy,poradenské agentury a další instituce)se studenty, maturanty, středoškolskými pedagogy, odborníky na vzdělávání i zájemci o celoživotní vzdělávání. Veletrh Gaudeamus každoročně probíhá v Brně, Praze, Bratislavě a Nitře a představuje všem zájemcům o pomaturitní vzdělávání komplexní nabídku studijních možností jak v České a Slovenské republice, tak v mnoha dalších zemích Evropy i světa. V současné době se již jedná o komplexní zdroj informací pro podporu rozhodování studentů o volbě budoucího studia.Veletrh je doplněn celou řadou off-line i on-line nástrojů, které mají za cíl studenta provést komplikovaným rozhodovacím procesem a pomoci mu správně učinit jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v jeho životě.Základem pro získání maxima relevantních informací o studijních možnostech je vždy osobní návštěva studenta na veletrhu a jeho osobní setkání s odborníky, absolventy i ostatními studenty univerzit, vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí. Veletrh je vždy přímo na místě doplněn mnoha doprovodnými programy, které studentům umožňují získat doplňující informace. Jedná se především o přednášky o studiu, testovací centrum, doprovodný program Věda pro život nebo kariérové poradenství. Mimo veletrh je pak pro studenty připraven portál www.gaudeamus.cz a mobilní aplikace Gaudeamus Guide. Oba tyto nástroje slouží studentům po celý rok jako zdroje vždy aktuálních informací o možnostech studia po maturitě.Veletrh Gaudeamus nezapomíná ani na středoškolské pedagogy a výchovné poradce.Pro tuto skupinu odborníků je na veletrhu každý rok připravován komplexní informační servis a speciální program odborných přednášek. Vroce 2020 byla také nově spuštěna informační aplikace Gaudeamus Advisor, která pedagogům pomůže při jejich práci se studenty.

 

 

 

 

Výhled pro školní rok 2021/2022

 

Obnovení pořádání veletrhů Gaudeamus v tradičním formátu předpokládáme na podzim roku 2021. V přípravě jsou nadcházející ročníky veletrhů v Brně, Bratislavě a Nitře.

Předpokládané termíny a místa konání veletrhů jsou následující:

Gaudeamus –Akadémia Bratislava 5. –7. října 2021, Incheba Expo Bratislava hala D

Gaudeamus Brno 2. –5. listopadu 2021, Brněnské výstaviště pavilon V

Gaudeamus Nitra 10. –11. listopadu 2021, Národní výstaviště Agrokomplex, Pavilon F

 

 Veletrh FOR DECOR & HOME se bude konat na podzim


S ohledem na omezení veřejných akcí v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19 jsme nuceni oznámit, že jarní veletrh FOR DECOR & HOME, původně plánovaný na 21.–23. 1. 2021, se nekoná. Rádi bychom zároveň všechny vystavovatele, partnery a návštěvníky pozvali na podzimní termín veletrhu FOR DECOR & HOME, který se bude konat 2.–4. 9. 2021 opět na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 

Dovolte nám, bychom všem fanouškům této oblíbené akce poděkovali za přízeň, kterou jste nám v průběhu letošního dramatického roku zachovali. Pevně věříme, že v roce 2021 nám již bude umožněno setkat se na veletrhu FOR DECOR & HOME bez omezení, s využitím všeho potenciálu, který nabízí.

 

Přejeme vám v příštím roce hodně zdraví a mnoho úspěchů!

 

Mediálním partnerem veletrhu je FAVI.czNejbližší konané akce
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: ?

* - povinné údaje